jak oczyścić organizm z toksyn domowe sposoby

Sposób na zdrowy detoks organizmu

Detoks, który jest oczyszczeniem organizmu z nadmiaru toksyn często bywa mylony z dietą. Zdaniem wielu wschodnich filozofii, oczyszczająca dieta to nie tylko poprawa wyglądu i funkcjonowania organizmu, ale także odzyskanie wewnętrznej równowagi psychicznej. To skuteczny i co ważne tani sposób na odzyskanie równowagi, zdrowie i dobre samopoczucie pycho- fizyczne.
Jednodniowe odtruwanie organizmu

Jednodniowy detoks należy dobrze jest przeprowadzić w dniu wolnym od pracy i takim, gdy nie będą przeszkadzały nam żadne niespodziewane telefony, spotkania i trudne sprawy. Dobrze jest do tego dnia odpowiednio się przygotować m.in. przez spożywanie lekkich potraw i picie dużej ilości wody. W dniu oczyszczania, konieczne jest wyciszenie, odpowiednia ilość snu oraz kontakt z naturą podczas długiego spaceru. Ponadto można skorzystać z jednego z programów, które pozwolą w mało inwazyjny, ale skuteczny sposób oczyścić organizm. Jednym z nich jest program owocowo warzywny, w czasie którego spożywa się tylko te produkty w dowolnej konfiguracji z zastrzeżeniem, że ich ilość nie może przekroczyć 2 kilogramów. Inną propozycją jest jedzenie kaszy jaglanej w ilości ½ kilograma, podzielonego na mniejsze porcje. Bez względu na to, jaki program się wybierze, należy pic wodę niegazowaną i herbatki ziołowe. Ilość spożytych płynów czasie dnia oczyszczającego, musi wynosi co najmniej 2 litry.
Aby utrzymać na dłużej pozytywne efekty odtrucia, warto jeszcze przez trzy dni po zakończonej głodówce, ograniczyć spożywanie alkoholu, kawy, słodyczy i ciężkostrawnych potraw. Ponadto warto na stałe wprowadzić do swojego planu dnia, pewne nawyki, w tym żywieniowe. Doświadczenie wielu osób pokazuje, że wskazane jest rozpocząć poranek od wypicia na czczo szklanki ciepłej wody z cytryną, która ma pozytywny wpływ na organizm. Dobrze jest także nie zapominać o piciu wystarczającej ilości niegazowanej wody mineralnej oraz o regularnej aktywności fizycznej, która przyspiesza metabolizm i ułatwia spalanie tłuszczów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *